Tomasz HenclewskiADWOKAT | CEO

Tomasz Henclewski

Adwokat

Adwokat i partner w Kancelarii Henclewski & Wyjatek – Adwokaci. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2006 r. jest członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Odbył roczne studia prawnicze w Trewirze w Niemczech. Posiada wieloletnią praktykę w obsłudze prawnej klientów korporacyjnych i indywidualnych. Członek katedry Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor publikacji z zakresu hipoteki oraz prawa handlowego. W ramach swojej pracy naukowej na UAM otrzymał grant badawczy 2013-2014 dla Młodych Naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich.

W swojej praktyce zawodowej specjalizuje się w sprawach związanych z obrotem nieruchomościami, prawem spółek oraz prowadzeniem sądowych sporów cywilnych (gospodarczych). Brał udział w licznych sporach sądowych pomiędzy najemcami a galeriami handlowymi. Posiada doświadczenie w prawie administracyjnym, cywilnym i gospodarczym. Brał także udział w licznych sporach sądowych związanych z czynami nieuczciwej konkurencji. Laureat konkursu „Profesjonaliści Forbesa 2012 – zawody zaufania publicznego” w kategorii adwokat w województwie wielkopolskim.

Wykształcenie

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Roczne studia prawnicze w Trewirze w Niemczech.

Doświadczenie

Wieloletnia praktyka w obsłudze prawnej klientów korporacyjnych i indywidualnych. Laureat konkursu „Profesjonaliści Forbesa 2012 – zawody zaufania publicznego” w kategorii adwokat w województwie wielkopolskim.

Kontakt

Adwokat Tomasz Henclewski

Specjalizacja

  • obrót nieruchomościami
  • prawo konsumenckie
  • procesy sądowe
  • postępowanie administracyjne
  • prawo gospodarcze
  • prawo najmu w galeriach handlowych

Kontakt  bezpośredni