Obsługa prawna najemców lokali w galeriach handlowych

Specjalizujemy się w ochronie prawnej najemców galerii handlowych. Posiadamy bogate doświadczenie w negocjowaniu umów najmu, których wzorce są bardzo obszerne i oparte na skomplikowanych konstrukcjach prawnych.

Możemy pochwalić się wieloma sukcesami na tym polu. Wielokrotnie zwiększaliśmy atrakcyjność warunków najmu, rozwiązywaliśmy umowy najmu i wyprowadzki najemcy z lokalu. Reprezentujemy również najemców w procesach sądowych – udało nam się wielokrotnie doprowadzić do korzystnego rozstrzygnięcia.

Prowadzenie tak złożonych spraw wymaga wiedzy i doświadczenia w sporach z podmiotami jakimi są centra handlowe. Możemy pochwalić się stałym doradztwem dla kilkudziesięciu najemców w Galeriach Handlowych na terenie całego kraju. Ponadto Kancelaria jest Partnerem Merytorycznym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ochrony Najemców (www.oson.info.pl)

doświadczeniem w obronie najemców w sporach z galeriami i centrami handlowymi. Dzięki czemu wypracowaliśmy skuteczne narzędzia i metody prowadzenia konsultacji z takimi podmiotami.

Zdobyliśmy doświadczenie reprezentując najemców galerii handlowych w kilkudziesięciu sprawach na terenie całej Polski. Reprezentowaliśmy między innymi najemców Poznań City Center w sporze z Galerią Handlową o odszkodowanie w związku z zawaleniem się dachu i zamknięciem Galerii na kilkanaście dni. 

Co oferujemy?

Pomagamy najemcom na każdym etapie działalności. A w szczególności:

negocjowanie umów najmu w galeriach handlowych

Pomagamy najemcom negocjować umowy najmu w galeriach handlowych – dotyczy to nowych, trwających jak i planowanych do przedłużenia umów. Doradzamy na jakie aspekty najemca powinien zwrócić uwagę oraz jak zabezpieczyć jego interesy na przyszłość. Pomagamy skalkulować potencjalne ryzyko oraz uświadamiamy jakie praktyczne zagrożenia mogą wyniknąć z zapisów umownych, na które nie zwraca się uwagi.

reprezentacja najemcy w postępowaniu egzekucyjnym

Posiadamy doświadczenie w obronie praw najemców w sytuacji prowadzenia postępowania egzekucyjnego przez galerię handlową i komornika sądowego. Aktywnie wykorzystujemy możliwości prawne obrony najemcy poprzez zawieszanie egzekucji, wnoszenie powództwa przeciwegzekucyjnego, skarżenie wadliwych czynności komornika sądowego.

sprawy sądowe

Reprezentujemy najemców w sporach sądowych, posiadamy doświadczenie w konstruowaniu skutecznych strategii procesowych przeciwko galeriom handlowym. Prowadzimy spory w sądach powszechnych i arbitrażowych na terenie całego kraju. Dzięki prowadzeniu wielu spraw najemców posiadamy własną, unikalną bazę orzecznictwa sądów.

stowarzyszenia najemców

Pomogliśmy założyć pierwsze w Polsce stowarzyszenie najemców lokali w galeriach handlowych, które obecnie wspieramy merytorycznie. Stowarzyszenie to aktywnie pomaga najemcom na terenie całej Polski.

bieżące doradztwo

Pomagamy najemcom w bieżących problemach związanych z prowadzeniem działalności w galeriach handlowych. Renegocjujemy umowy i doradzamy najemcom w zakresie wyboru optymalnej strategii działania.

Nasze usługi

  • negocjowanie umowy najmu
  • przygotowanie procedury oraz strategii rozwiązania umowy najmu
  • doradztwo prawne w wyprowadzeniu najemcy oraz zdaniu lokalu
  • reprezentacja przed Sądem w procesie przeciwko galerii handlowej
  • reprezentacja w postępowaniu egzekucyjnym
  • prowadzenie sporów i negocjacji grupowych

Twoje sprawy potoczą się we właściwym kierunku